Muzeum browarnictwa

 

Muzeum Browarnictwa to wyjątkowe miejsce, jedyne takie na dolnym śląsku. Można w nim zobaczyć blisko 400 eksponatów oddających historię browarnictwa.

thumb m4Zapraszamy wszystkie zorganizowane grupy do odwiedzenia naszego muzeum browarnictwa.  Muzeum, które funkcjonuje od lipca udostępnione zostało zwiedzającym wraz z oficjalnym otwarciem naszego browaru.  Jest to jedyne takie miejsce na Dolnym Śląsku, w którym zgromadziliśmy blisko 400 eksponatów dokumentujących historię lwóweckiego browarnictwa.

W specjalnie przygotowanych dla Państwa gablotach znajdują się niepowtarzalne kolekcje butelek i zamknięć z blisko 40 browarów, które działały dawniej na Dolnym Śląsku. W muzeum zgromadzone zostały dawne urządzenia, które służyły do wytwarzania piwa i jego przechowywania.

Bardzo cennym eksponatem jest oryginalna lodówka, która służyła do schładzania piwa datowana na 1905 rok! Dodatkowo mogą Państwo podziwiać kolekcję kufli, etykiet, szyldów i skrzynek. Cenny eksponatem, jaki udało się nam ściągnąć do naszego browaru, a który warto zobaczyć jest beczka ze stali nierdzewnej pochodząca z 1935 roku. Beczka została specjalnie wyprodukowana dla lwóweckiego browaru Hohberg przez fabrykę Kruppa.

thumb muzeum2Nieodłączną częścią zwiedzania naszego muzeum jest możliwość zobaczenia jak wygląda proces produkcyjny lwóweckiego piwa. Mogą Państwo razem z naszym przewodnikiem zobaczyć warzelnię piwa, leżakownię i rozlewnię . Wszystko poprzedzone jest projekcją krótkiego filmu, który wyświetlamy Państwu w muzeum, które znajduje się w podziemiach naszego browaru.

Zapraszamy wszystkich Państwa do zwiedzania jedynego muzeum browarnictwa na Dolnym Śląsku. Preferujemy grupy zorganizowane, minimalna wielkość grupy zwiedzających w dni powszednie w godz. 7-14 to 15 osób.

W przypadku zwiedzania w dni powszednie po godz. 15.00 oraz w soboty, niedziele i święta minimalna grupa zwiedzających musi liczyć co najmniej 20 osób.

W zwiedzaniu mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.

Wstęp jest biletowany:

20 zł/osobę w godzinach 7:00 - 14:00 w dni robocze
25 zł/osobę po godzinie 14:00 w dni robocze
30 zł/osobę w weekendy i dni wolne od pracy

Grupy, które chcą zwiedzić nasze muzeum i browar proszone są o wcześniejszą informację telefoniczną pod numerem telefonu: 75-643-18-80.

 

Polecamy

polecamy 01   

Browar Lwówek

Traugutta 7, Lwówek Śląski
dolnośląskie, 59-600
biuro@browar-lwowek.pl
tel. 75-643-18-80

Newsletter

Śledź nas

© 2013 - Browar Lwówek 1209 | Realizacja Sensorama - Strony Joomla